Charakteristika Cullen´s family

28. srpna 2009 v 17:40 | zdroje:foto- sefika.blog.cz text:stmivani.czweb.org |  Twilight

Rosalie

Rosalie Lillian Hale se narodila roku 1915 v Rochesteru. Rodičům dělala "reklamu" svou krásou. Nevadilo jí to, ráda se předváděla. Její kamarádka se provdala a měla dítě. Rose byla zasnoubená s jedním bohatým synkem, známého podnikatele. Toužila po dítěti, po rodině, jako měla její kamarádka. Jednou večer, když šla z návštěvy u své kamarádky, potkala svého snoubence s partou opilých mužů. Začali se do ní navážet, fyzicky jí napadali. Nechali ji ležet polomrtvou na ulici. V tomto stavu ji našel Carlisle a myslel si, že by z ní mohla být Edwardova družka. Vzal ji domu a proměnil v upíra. Mezi Edwardem a Rosalií nevzniklo nikdy víc, než sourozenecká láska. Rosalie byla nešťastná, že je upír, raději by zemřela. Vše přehodnotila tehdy, když na lovu potkala Emmetta, kterého napadl grizzly. Medvěda odehnala a Emmetta vzala za Carlislem, aby ho také proměnil. Po nějakém čase se konala svatba Emmetta a Rosalie. Svůj svatební den opakují pravidelně, ale vždy na jiném místě.
Rose miluje rychlou jízdu, hezká auta a velmi ráda je spravuje. Ráda je také středem pozornosti a předvádění u ní bývá na denním pořádku. Její typickou vlastností je houževnatost.
Rosalie závidí Belle její smrtelnost a možnost mít děti. Proto hlasovala proti Bellině přeměně v upíraEdward

Edward Anthony Masen Cullen se narodil 20. června 1901 v Chicagu Edwardovi a Elizabeth Masenovým. Hudební nadání zdědil po matce. Poklidný život mu změnila španělská chřipka v roce 1918. Když jeho matka umírala, věděla, že Edward také nepřežije. Z posledních sil požádala dr. Carlislea Cullena, aby jejího syna zachránil v každém případě. Zdálo se, že ví, že Carlisle je upír. Carlisle Edwarda změnil a vydával ho za svého příbuzného. Poté za příbuzného své manželky Esme. Upírská rodina se živila "vegetariánsky". Tzn., že jedli pouze zvířecí krev. Edward udělal výjimku, když se rozhodl, že od své adoptivní rodiny odejde. Myslel, že když jako potravu použije zločince a kriminálníky, pomůže tím světu. Umí číst myšlenky, podle nich soudil, jestli je daná osoba zločinec či ne. Po čase přišel na to, že nemá právo rozhodovat o cizích životech a vrátil se zpátky ke Carlisleovi a Esme. Postupně se jejich rodina rozrůstala. Měnili svá bydliště, aby nepoutali moc pozornosti. Když se podruhé nastěhovali do Forks, Edward potkal svou životní lásku. Isabellu Swan. Zpočátku řešil problém - měl obrovskou chuť ji vysát. Odjel, ale došel k závěru, že ho od rodiny neodežene nějaká lidská dívka. Vrátil se a o hodině biologie se s Bellou seznámil. Stalo se to, co se stát muselo. Zamiloval se do ní. Snažil se jí vysvětlit, že pro ni není vhodný, ale Bella si nedala říct. Edward o nich neustále přemýšlel a zachraňoval Bellu, na kterou se smůla jenom lepila. Edwarda zaskočila Bellina reakce na zjištění, že je zamilovaná do upíra. Zdálo se, že jí to nevadí. Edwardovi dělalo největší problémy smířit se s tím, že Bellu ochuzuje o normální lidský život a že by stačil neopatrný pohyb a jeho láska by mohla být mrtvá. Balancuje na špičce hory, která se dělí na dvě části - láska a pochyby. Jak to dopadne?

Bella

Isabella Marie Swan se narodila 13. září 1987 ve Forks Charliemu a Reneé. Žila tam krátce po svém narození. Po rozvodu svých rodičů zůstala s matkou. Chvilku pobývaly v Kalifornii, poté se přestěhovali se do Phoenixu. K otci jezdila na prázdniny, ale protože nesnášela déšť a vlhko, bral jí na čtrnáct dní do Kalifornie. Po nějakém čase si její matka našla přítele, Phila Dwyera, kterého si později vzala. Bella nechtěla, aby se její matka trápila, protože nemůže cestovat se svým novým manželem, fotbalovým trenérem, a dobrovolně se přestěhovala ke svému otci zpátky do Forks.
Mezi její přední vlastnosti patří všímavost a nešikovnost. Hodiny tělocviku nejsou utrpením pro ni, spíše pro ostatní. Občas se stává, že nezraní pouze sebe, ale poraní i někoho jiného. Svou všímavost prokázala v Edwardově případě. Dlouho před ostatními tajil svou pravou osobnost. Bella si všimla jeho podivného chování i toho, jak se mu mění barva očí. Vyhledala si pár informací na internetu a vznesla proti Edwardovi pravdivé nařčení. Nezbylo mu nic jiného, než potvrdit její domněnku.
Upíra, který se sto let nezamiloval, okouzlila sedmnáctiletá nešikovná dívka, která nesnáší krev, protože jí páchne jako rez a sůl a které musí neustále zachraňovat život. Ironie osudu?

Alice

Mary Alice Brandon Cullen se narodila roku 1901 v Biloxi. Byla držena v ústavu pro choromyslné kvůli své schopnosti vidět budoucnost. Upír pracující v ústavu se do ní zamiloval, a když zjistil, že ji chce zabít jiný upír, proměnil ji v upírku. James, upír, co ji chtěl zabít, se rozzuřil a zabil upíra - zachránce a Alici nechal být. Ve své budoucnosti viděla upíra, Jaspera, do kterého se měla zamilovat. Čekala na něj, až se ho dočkala. Jasper měl dost krvelačného zabíjení. Alice ve své vizi viděla, že existují upíři, kteří nezabíjejí lidi. Vyhledali je a stali se součástí jejich rodiny. Po nastěhování do Forks je to první Alice, kdo ví, že se Edward s Bellou do sebe zamilují. Z Alice a Belly se stanou dobré kamarádky.
Alice miluje ze všeho nejvíc Jaspera, ale těsně za ním následují nákupy a rychlá jízda. Její vytoužené auto je Porsche Turbo 911, které později dostane od Edwarda za hlídání Belly.
Jasper

Jasper Whitlock Hale se narodil v roce 1843 v Texasu. Bojoval v Občanské válce. Jednoho večera v roce 1863 potkal tři ženy, které byly nadlidsky krásné. Jedna z nich ho přeměnila. Ty tři s pomocí Jaspera vytvářely upíří armádu. Jasper byl deprimovaný ze zabíjení lidí, nelíbil se mu tento způsob života. V jednom klubu potkal Alici a okamžitě se do sebe zamilovali. Alice mu pověděla, že ne všichni upíři zabíjí lidi. V roce 1950 našli Carlislea s rodinou. Zapadli mezi ně a nyní se vydávají za jejich adoptivní děti. Příjmení Hale převzal od Rosalie, protože je jí hodně podobný, tak se vydávají za sourozence.
Středem světa je pro něj Alice. Kvůli ní je schopen čehokoli. Z Cullenů má největší problémy s "vegetariánskou" stravou, musí se hodně ovládat.
Umí ovládat pocity všech kolem sebe. Dokáže manipulovat s tělem, přinutit ho, aby se cítilo klidně nebo naopak, aby bylo vystresované…


Emmett

Emmett McCarty Cullen se narodil v Tennessee roku 1915. V roce 1935 byl napaden medvědem. Polomrtvého ho našla Rosalie a vzala ho za Carlisleem, aby ho proměnil. Emmett si o Rose myslel, že je anděl. S tím, že je upír se vyrovnal snad nejsnáze ze všech v rodině. Zpočátku měl problémy s "vegetariánstvím", ale časem se s nimi popral. Vzal si Rosalii. Berou se pravidelně a pak žijí nějaký čas odděleně od ostatních jako novomanželé. Z nudy vymýšlí Emmett různé vtípky. Má smysl pro humor a nejvíce ho dokáže pobavit nemotornost Belly. Bere ji jako svou sestru. Vyniká také svou sílou. Má rád boj, sahá skoro po každé příležitosti poprat se s někým.

Esme

Esme Anne Platt Evenson Cullen se narodila roku 1895 v Columbusu ve státě Ohio. Přeměnil ji Carlisle poté, co díky žalu ze ztráty svého dítěte skočila z útesu. S tím, že se z ní stal upír se vyrovnala celkem lehce. Neměla komu dát svou mateřskou lásku, tak ji směřovala na Edwarda a později na všechny své "děti". S Carlislem se do sebe zamilovali a vzali se. Esme těžce snášela Edwardův dočasný odchod. Zpátky ho přivítala s otevřenou náručí.
Ve Forks konečně byla šťastná, protože její "syn" Edward se konečně zamiloval. Bellu si oblíbila, přijala ji jako své vlastní dítě. Právě proto těžce nesla, když Bella krvácela a ona si musela držet nos, aby jí nezabila. Je to velice citlivá osoba, která má srdce na správném místě.


Carlisle

Carlisle Cullen se narodil 1640 v silně náboženské rodině. Při honu na upíry byl jedním z nich přeměněn. Po své přeměně byl znechucen tím, co se z něj stalo a snažil se různými způsoby zabít. Naštěstí se mu to nepovedlo a on poznal, že se může živit krví zvířat. Člověka nikdy nezabil. Byl schopný odolat lidské krvi natolik, aby mohl dělat lékaře. V Columbusu jednou ošetřil dívku jménem Esme. Když se přestěhoval do Chicaga, pracoval v nemocnici během epidemie španělské chřipky. Setkal se tam s ženou, která Carlislea požádala, aby za každou cenu zachránil jejího syna, Edwarda. Carlisle si nebyl jist, ale pocit osamělosti v něm převládl a on nakonec Edwarda přeměnil. Po nějaké době se oba přestěhovali do Wisconsinu, kde se Carlisle opět setkal s Esme. Tentokrát ovšem byla ve vážném stavu, pokusila se o sebevraždu, protože jí zemřelo dítě. Carlisle váhal, ale nakonec ji přeměnil a zamiloval se do ní. Jeho láska byla opětována a následovala svatba. Postupně přeměnil i Rosalii a Emmetta. Alici s Jasperem přijal také do rodiny. Před ostatními je s Esme vydávali za své adoptivní děti. Když bydleli ve Forks, Carlisle uzavřel dohodu s vlkodlaky. Spočívala v tom, že se on ani jeho rodina nebudou zdržovat na území okolo La Push. Na nějakou dobu opět změnili bydliště, ovšem po pár letech se přestěhovali zpátky do Forks.
Carlislemu nevadí Edwardova láska k Belle, má totiž velmi dobré vztahy s Belliným otcem Charliem. Ve Forks je považován za váženého lékaře. Oplývá schopností soucítit s lidmi 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 narcis→SB :) narcis→SB :) | Web | 28. srpna 2009 v 23:04 | Reagovat

rada bych si to precetla ale specham,mas u me diplomek a moc dekuju za ten tvuj je prekrasny! :) uz te mam konecne pridanou :) nezlob se dobu tu nebudu zacina totiz skola a pak jedu na vylet jeste :) mej se a prekrasny des!! ^^

2 P&C-ullens™ - CeCushkAxD P&C-ullens™ - CeCushkAxD | Web | 28. srpna 2009 v 23:12 | Reagovat

ahojky:D copak je to za blogík? dík za pozdrav:D Misho ty máš novej blogísek:)?!?...jsem z toho dezorientovanáxD!!!

3 P&C-ullens™ - CeCushkAxD P&C-ullens™ - CeCushkAxD | Web | 28. srpna 2009 v 23:55 | Reagovat

heh:D to víš, já tlemiče jako jsi ty poznám vždyckyxD a to máš tenhle blo jan sama bo s někym?!?:)

4 P&C-ullens™ - CeCushkAxD P&C-ullens™ - CeCushkAxD | Web | 28. srpna 2009 v 23:55 | Reagovat

blogík*

5 P&C-ullens™ - CeCushkAxD P&C-ullens™ - CeCushkAxD | Web | 29. srpna 2009 v 1:35 | Reagovat

jo dá se říct, žhe je:D JExD...ale zas když se mi nechce na blog chodit bo něco přidávat, tak je Philipp dobrej zástupce, ikdyž neumí všechnoxD

6 narcis→SB :) narcis→SB :) | Web | 29. srpna 2009 v 12:55 | Reagovat

to jsem rada ze se ti libi x)

7 Miss.Bagetkova Miss.Bagetkova | Web | 29. srpna 2009 v 16:02 | Reagovat

kjasny des... :D

8 *.*Twilight Girl*.* *.*Twilight Girl*.* | Web | 29. srpna 2009 v 17:27 | Reagovat

Ahojky u mna je SONC-ullena xD... Bola by som rada keby si sa zapojila :)..Chýbaju mi už len 2 xD..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.